Sākums » LOGU MONTĀŽA
Cik svarīga ir kvalitatīva logu montāža?

Tikpat svarīga, cik kvalitatīvu logu iegāde, ir arī kvalitatīva logu montāža. Visai bieži pircēji samaksā par logiem lielu naudu, taču mēģina ietaupīt uz to iestrādāšanu logu ailē. Lai izbaudītu visas ražotāja noteiktās logu īpašības, piemēram, energoefektivitāti un trokšņu noturību, nepieciešama precīza un pareiza to montāža. Latvijā vispopulārākie joprojām ir plastikāta logi. Tie ir ne tikai izmaksu ziņā vispieejamākie, bet tiem ir arī salīdzinoši vienkārša kopšana. Ņemot vērā lielo pieprasījumu, PVC logi pieejami dažādos izmēros, dizaina variācijās un ar dažādu funkcionalitāti. Lai plastikāta logu montāža būtu kvalitatīva, vislabāk darbus uzticēt speciālistiem, kas ar logu uzstādīšanu nodarbojas ikdienā. Latvijā viens no pieredzes bagātākajiem šādu pakalpojumu sniedzējiem ir SIA Eirodurvis.

Kā tiek veikta plastikāta logu montāža? Lai tiktu nodrošināta kvalitatīva logu montāža, pirmkārt, nepieciešams noteikt precīzus logu ailes izmērus. Mērījumus var veikt klients pats, taču, lai samazinātu kļūdīšanās iespējamību, ieteicams to uzticēt sertificētiem speciālistiem. Profesionālis precīzus ailes mērījumus spēs veikt arī pirms vecā loga izņemšanas. Tas ir būtiski, jo visai bieži ailes pēc loga izņemšanas izrādās šķības un nesimetriskas. Tāpat svarīgi saprast, kāda papildus izolācija logiem ir nepieciešama. Diez vai pietiks tikai ar montāžas putām. Parasti PVC logu montāža tiek veikta, izmantojot papildus skaņas un mitruma izolācijas materiālus, kurus nepieciešams iestrādāt gan no ārpuses, gan iekšpuses. Visas savienojumu un šuvju vietas būtiski apstrādāt ar speciālu aizsarglīdzekli vai izolācijas lentu, nepieļaujot aukstuma tiltu veidošanos. Ja ēku sienās ir liels mitruma koeficients, montāžas vietas jāapstrādā īpaši rūpīgi. Kvalitatīva logu montāža tiek veikta, izmantojot speciālus logu enkurus. Ja logu montāža tiek veikta pašu spēkiem, vislabāk šos stiprinājumus iegādāties pie tirgotāja kopā ar logiem. Izmantojot šādus stiprinājumus, papildus tiek lietoti arī fiksācijas ķīļi, kas logu palīdz nofiksēt vajadzīgajā vietā. No apakšas logs tiek stiprināts ar speciāliem paliktņiem, kam pēc logu montāžas jāpaliek savā vietā, noturot logu svaru.

Kā atšķirt kvalitatīvu montāžu no nekvalitatīvas? Kvalitatīva logu montāža parasti tiek veikta, izmantojot ne tikai montāžas putas un stiprinājumus, bet arī šuvju nosegšanas līdzekli un speciālu mitruma necaurlaidīgu izolācijas lentu. Visu šo līdzekļu izmantošana veido arī augstākas montāžas izmaksas, taču tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu aizsardzību pret atmosfēras negatīvo ietekmi ilgtermiņā. Jāņem vērā, ka atsevišķos gadījumos kvalitatīva PVC logu montāža privātmājai vai dzīvoklim var aizņemt pat vairākas dienas. Ja logu ailes ir šķības un nesimetriskas, labāk darbus uzticēt profesionāļiem. Pēc darbu pabeigšanas speciālistu klātbūtnē svarīgi pārbaudīt logu vēršanās ērtumu. Reizēm par 1-2 mm rāmja nobīde var ietekmēt pilnvērtīgu logu vērtņu darbību.

Kāpēc būtiski logu montāžu uzticēt profesionāļiem? Modernu PVC logu montāža ir gandrīz tikpat sarežģīta kā salabot sev zobu, tāpēc labāk to uzticēt speciālistiem, kas ir lietpratēji savā jomā. Tāpat visai bieži plastikāta logu montāža neaprobežojas tikai ir pašu logu iestrādāšanu ailē – nepieciešams uzstādīt arī iekšējās un ārējās palodzes. Uzņēmuma SIA Eirodurvis speciālistiem ir vairāk nekā 15 gadu pieredze dažādas sarežģītības logu un durvju uzstādīšanā, turklāt pēc klienta vēlmēm uzņēmuma meistari aprīkos logus arī ar speciālām drošības sistēmām, kas nepieļaus vieglu ielaušanos mājoklī. Augstas kvalitātes Polijā ražoti plastikāta, koka un alumīnija logi apskatāmi uzņēmuma tīmekļa vietnē www.eirologi.lv. Visiem uzņēmuma piedāvātajiem logiem pēc klientu vēlmēm tiek nodrošināta arī kvalitatīva logu montāža ar garantiju.