Sākums » KONKURĒTSPĒJĪGAS CENAS
Augstas kvalitātes logi no Polijas – kā tiek panākta konkurētspējīga cena?

Par kvalitāti ir jāmaksā – tā ir vispārpieņemta un visā pasaulē pašsaprotama uzņēmējdarbības prakse, kas balstās preces un pakalpojumu izmaksu noteikšanā, ņemot par pamatu pašizmaksu. Augstāka kvalitāte parasti nozīmē, ka produktu ražošanas procesā tiek izmantotas izmeklētākas izejvielas, veikta rūpīgāka un komplicētāka to apstrāde. Tomēr vienlaikus jāņem vērā, ka patērētāji vienmēr būs ieinteresēti iegādāties kvalitatīvu produktu par pēc iespējas zemāku cenu. Mūsdienās visai bieži līdzīgas kvalitātes produktiem izšķirošais faktors ir cena, tāpēc ieguvēji ir tie ražotāji un tirgotāji, kas pircējiem spēj piedāvāt produktu ar augstu kvalitāti, bet pieejamu cenu. Šo elementāro ekonomikas modeli savā uzņēmējdarbībā jau vairākus gadus veiksmīgi izmanto uzņēmums SIA Eirodurvis, kas pircējiem piedāvā augstas kvalitātes Polijā ražotus logus, taču par cenu, kas ir konkurētspējīga ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas tirgū.

Kāpēc būtu jāizvēlas tieši Polijas logi? Atbilde ir pavisam vienkārša – jo Polija ir lielākais logu ražotājs pasaulē. Uzņēmumi, kas strādā šajā nozarē, ir ar milzīgām ražošanas jaudām. Salīdzinājumam – ja Latvijā viens logu ražošanas uzņēmums labākajā gadījumā vidēji dienā saražo vairākus desmitus logu, tad Polijā šis skaits mērāms tūkstošos. Ražojot tādos apjomus, visas izejvielas tiek iepirktas daudz lielākos apjomos par relatīvi zemāku cenu. Turklāt lielajās Polijas rūpnīcās tiek ražotas ne tikai logu stikla paketes, bet arī profili. Lai arī Latvijā tiek izgatavoti PVC un alumīnija logi, praktiski neviens no vietējiem uzņēmumiem logu profilus neražo. Profili tiek iepirkti jau gatavi, un, visbiežāk, par zemu cenu un apšaubāmu kvalitāti, lai varētu konkurēt ar gala produkcijas izmaksām. Izņēmumi ir koka logi, kuru profilus diezgan plaši ražo arī Latvijā. Logi no Polijas šajā ziņā atšķiras ar to, ka tiem tiek nodrošināts pilns ražošanas cikls un kvalitātes kontrole ikvienā ražošanas fāzē.

Robotizēta ražošana ar augstu pievienoto vērtību Lai arī Polijas uzņēmumu ražošanas jaudas ir prātam neaptveramas, logu izgatavošanā tiek izmantotas pašas modernākās un inovatīvākās ražošanas iekārtas, kas pārsvarā ir pilnībā automatizētas. Salīdzinājumam – vienā no Polijas rūpnīcām, kas dienā saražo vairākus tūkstošus logu, strādā tikai daži desmiti darbinieku. Tāpat šāda ražošanas pieeja garantē arī neapskaužamu precizitāti līdz pat milimetra desmitdaļai – praktiski visi alumīnija, koka vai PVC logi ir ideālos izmēros bez brāķa iespējamības. Ražošanas jaudas ļauj produkciju arī dažādot – ar jaudīgu robotizētu iekārtu palīdzību logu profili tiek izgatavoti dažādās dizaina, formu un krāsu variācijās, piedāvājot klientam teju pat individualizētu produktu. Logi no Polijas lielajās rūpnīcās papildus tiek pakļauti arī rūpīgai kvalitātes kontrolei, tādejādi panākot vēl augstvērtīgāku gala rezultātu.

Kas vēl padara logus no Polijas tik konkurētspējīgus? Logi no Polijas ir konkurētspējīgi ne tikai, pateicoties augstajiem ražošanas un kvalitātes standartiem, bet arī salīdzinoši zemajām ražošanas, darbaspēka un citām saimnieciskajām izmaksām. Ļoti svarīgs faktors ir valstī noteiktā nodokļu politika, kas ir draudzīgāka nekā Latvijā un citās Eiropas valstīs. Tāpat Polijā ir arī zemākas elektroenerģijas patēriņa izmaksas. Rezultātā rūpnīcās, kur tiek ražoti koka, alumīnija un plastikāta logi, kopējās ražošanas izmaksas ir ievērojami zemākas nekā citās Eiropas valstīs. Tas ir vēl viens no faktoriem, kāpēc Polijas logi ir tik pieprasīti un konkurētspējīgi. Lai piedāvātu augstu kvalitāti par pircējiem pieejamu cenu, jau vairākus gadus uzņēmums SIA Eirodurvis sadarbojas ar lielākajiem Polijas logu ražotājiem. PVC, koka un alumīnija logi no Polijas apskatāmi uzņēmuma tīmekļa vietnē www.eirologi.lv.