Sākums » IZTURĪBA UN DROŠĪBA
Koks, PVC vai alumīnijs – kuru materiālu logu profilu izturība un drošība ir vislielākā?

Kvalitatīvi logi nodrošina ne tikai mājokļa aizsardzību un drošību, bet arī rada patīkamu mikroklimatu un komforta sajūtu. Mūsdienās, kad logu profilu ražošanā līdzās kokam plaši izmanto arī PVC un alumīniju, patērētāju izpratne par minēto materiālu funkcionālajām un fizikālajām īpašībām ir jo īpaši svarīga. Zināšanas un spēja orientēties logu piedāvājumu klāstā palīdz izvairīties no nekvalitatīvu un nepiemērotu produktu iegādes, tādā veidā neradot liekus mājokļa drošības un sadzīves apstākļu riskus. Logu profilu izturība un kvalitāte atkarīga ne tikai no izvēlētā izejmateriāla veida, bet arī no pielietotajām ražošanas un materiālu apstrādes tehnoloģijām. Būtu nekorekti apgalvot, ka visnoturīgākie ir tikai plastikāta, koka vai alumīnija logi. Katram no materiāliem ir savas individuālās priekšrocības, tāpēc daudz ko nosaka objekta specifikācija un patērētāja vēlmes.

PVC logi joprojām visizplatītākie Lai arī agrākos laikos logus pārsvarā ražoja tikai no koka, mūsdienās visizplatītākie ir tieši plastikāta logi. Iemesls tam ir salīdzinoši zemā cena un vienkāršā uzstādīšana. Vilinošas izmaksas gan ne vienmēr attaisno visas uz logiem liktās cerības. Cenas ziņā pieejamākie plastikāta logi nereti ir ar zemu energoefektivitāti, kas var mājokļa saimniekam sagādāt nepatīkamus brīžus gada aukstajos mēnešos. Iegādājoties PVC logus, būtiski pievērst uzmanību loga profilā esošo nodalījumu jeb kameru skaitam – jo vairāk kameru, jo augstāka profilu izturība pret mehāniskām deformācijām un lielāka noturība pret salu. Latvijas klimatiskiem apstākļiem piemēroti ir logi ar trīs līdz četru kameru profiliem. Līdzīgu funkciju pilda arī nodalījumi, kas atrodas stikla paketē. Jo vairāk brīvo gaisa spraugu pakete satur, jo tā ir trokšņu izturīgāka un energoefektīvāka. Vienlaikus jāņem vērā, ka logi ar vairāku kameru profilu un stikla paketi būs arī dārgāki. Tāpat logu izmaksas ietekmē tas, cik kvalitatīva logu furnitūra un slēdzeņu sistēmas tiek izmantotas.

Koka logi – risinājums tiem, kuriem svarīgas tradicionālās vērtības Cilvēki, kuriem rūp ekoloģija un tradicionālās vērtības, PVC logu vietā bieži izvēlas koka logus. Papildus dabiskajam izskatam, ko sniedz koksnes faktūra, koka logu priekšrocība ir arī gandrīz neierobežotās materiāla apstrādes iespējas – logus iespējams izgatavot gandrīz jebkādos izmēros. Tāpat kokam kā materiālam ir arī daudz lielāka energoefektivitāte nekā plastikātam. Koka logi, kas aprīkoti ar vairāku kameru stikla paketēm, radīs ne tikai mājīgu atmosfēru telpās, bet arī pozitīvi ietekmēs mājokļa kopējo energopatēriņu. Lai arī cena šādiem logiem ir relatīvi lielāka, ilgtermiņā uz mājokļa ekspluatāciju izmaksu rēķina koka logu ierīkošana atmaksāsies. Pēdējos gados lielu popularitāti iemantojuši logi, kas ražoti no līmētām koka līstēm jeb lamelām. Salīdzinot ar masīvkoku, logiem, kas izgatavoti no lamelām, ir lielāka profilu izturība, turklāt tie ir arī stabilāki. Labus logus raksturo arī laba logu furnitūra. Lai iegūtu lielāku peļņas procentu, negodprātīgi amatnieki nereti mēdz grēkot ar kvalitatīvas furnitūras uzstādīšanu, tāpēc pirms logu iegādes ieteicams loga vērtni kārtīgi izmēģināt – vairākas reizes dažādos režīmos atvērt un aizvērt, pārbaudīt visus stiprinājumus, blīvējumus un rokturus.

Alumīnija logi – viegla kopšana un profilu izturība ilgtermiņā Lai arī profilu izturība labiem koka logiem un alumīnija logiem ir samērā līdzvērtīga, vieglā metāla lielākais ieguvums ir tā ilgmūžība un ērtā kopšana. Tas, protams, atspoguļojas arī cenā, taču mājokļa saimnieks var būt drošs, ka šādu logu ierīkošana būs uz mūžu (tie nerūsē un nelabvēlīgu laikapstākļu ietekmē nedeformējas). Tāpat tirgū pieejami alumīnija logi ar termoizolējošām starplikām, kas nodrošina atzīstamu energoefektivitāti.

Kā jau minējām, labus logus raksturo ne tikai izejmateriālu veids, bet arī pārbaudīta logu furnitūra un uzticamas slēdzeņu sistēmas. Uzņēmums SIA Eirodurvis piedāvā tikai pārbaudītus, augstas kvalitātes PVC, koka un alumīnija logus, turklāt par pieejamu cenu. Uzzini vairāk, apmeklējot tīmekļa vietni www.eirologi.lv.